Popomundo Rehberi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Popomundo Rehberi

Popomundo hakkinda hersey RESIMLI OLARAK burada bulunur. DIKKAT, Bu forum popomundonun resmi forumu degildir

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şehir Büroları

4 posters
YazarMesaj
RebelliouS
Pop-Admin
Pop-Admin
RebelliouS

Kadın
Lakap : 007şeso

Şehir Büroları Empty
MesajKonu: Şehir Büroları   Şehir Büroları Icon_minipostedSalı Ocak 22, 2008 4:02 am

Vali: Bir şehrin valisi o şehrin oy verebilecek kişileri tarafından her 4 popomundo yılında bir seçilir. Valilik şehirdeki en yüksek kademeli konumdur andak valiniin kendisi en yetkili kişi değildir. Bir vali kendi şehrindeki vergi oranlarını, yasaları ve bina yönetmeliklerini değiştirebilir.

Vali Yardımcısı: Başkan yardımcısının görevi, başkanb öldüğü veya görevini tamamladığı zaman seçimler neticelenene kadar onun yerini almaktır.

Başyargıç: Başyargıç şehrin Yüksek Mahekemesinde görev yapar ve yerel Mahkeme için yeterli yargıçlar seçmekle yükümlüdür.

Defterdar: Defterdar, şehirdeki hastane, yollar, barajlar gibi mekanları yöneten şirketin başkanıdır. Bu şirket şehre ait normal bir şirkettir. Defterdar, Vali tarafından görevlendirilir veya görevine son verilir. Vali isterse kendisini de görevlendirebilir. Defterdar vergilerin mekanlara ihtiyaç doğrultusunda dağıtılmasıyla görevlidir.

Emniyet Müdürü: Emniyet Müdürü (CoP) polis gücünün bütün yönetimiyle yükümlüdür. Sokaklarda devriye atacak polisler görevlendirir. Tutuklama emirleri çıkarabilir veya iptal edebilir, zira bir polisin birini tutuklayabilmesi için bir tutuklama emri olmalıdır. Bu makam ileride daha fazla yetkiyle donatılacaktır. Önemli: Hiçkimse (Vali dahil) Emn,yet Müdürü'nün görevine son veremez, ancak yetki süresi dolabilir veya istifa edebilirler. Bu şehirlerin diktatörlüğe dönüşmesini engellemek için konmuş bir kuraldır. Emniyet Müdürü olmadığı zaman, Emniyet Müdür Yardımcısı onun görevini devralır.

Emniyet Müdür Yardımcısı: Aslında bu makamın tam anlamıyla bir gücü yoktur. Tek amacı Emniyet Müdürünün makamına yedekliktir. Emniyet Müdür Yardımcısı vali tarafından görevlendirilir.
https://poporehber.yetkin-forum.com
Spectre
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
Spectre

Şehir Büroları Empty
MesajKonu: Geri: Şehir Büroları   Şehir Büroları Icon_minipostedSalı Nis. 01, 2008 9:39 pm

Hepsini biliyordum ama bir tek defterdarı bilmiyordum doğrusu..Ben sadece vali , vali yard. , başyargıç , emniy. müd. ve emny. müd. yard. nı biliyordum..Demek defterdar da varmış.. affraid
Small_Hours
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
Small_Hours

Kadın

Şehir Büroları Empty
MesajKonu: Geri: Şehir Büroları   Şehir Büroları Icon_minipostedSalı Nis. 01, 2008 11:08 pm

Spectre demiş ki:
Hepsini biliyordum ama bir tek defterdarı bilmiyordum doğrusu..Ben sadece vali , vali yard. , başyargıç , emniy. müd. ve emny. müd. yard. nı biliyordum..Demek defterdar da varmış.. affraid
bende Laughing
--PopomundOGirL--
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
--PopomundOGirL--

Şehir Büroları Empty
MesajKonu: Geri: Şehir Büroları   Şehir Büroları Icon_minipostedPerş. Nis. 03, 2008 10:44 am

biliyodum ama bilmeyenler için güzel bir bilgi imiş...

Şehir Büroları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-