Popomundo Rehberi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Popomundo Rehberi

Popomundo hakkinda hersey RESIMLI OLARAK burada bulunur. DIKKAT, Bu forum popomundonun resmi forumu degildir

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hastalıklar ve Korunma Yolları

+3
Small_Hours
Spectre
RebelliouS
7 posters
YazarMesaj
RebelliouS
Pop-Admin
Pop-Admin
RebelliouS

Kadın
Lakap : 007şeso

Hastalıklar ve Korunma Yolları Empty
MesajKonu: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPaz Ocak 13, 2008 10:32 pm

Bu dersimizde hastalıklar ve korunma yollarını öğrencez.

Evet arkadaşlar.Popomundo'da da gerçek hayatta olduğu gibi bir çok hastalık mevcut.
NEZLE:12 saat kuluçka süresi vardır.Yani nezle olan birisi sağlam birisi ile ilgilenirse,sağlıklı kişi nezleyi kapmıştır.

Korunmak için:Mümkün olduğunca evden dışarı az çıkmak...Park,yeşil alan gibi yerlerde fazla bulunmamak.İlgilendiğimiz kişilerin nezle olup olmadığına bakmaktır...

Hasta kişiler Dikkat:Nezle dinlenerek geçen bir hastalıktır.Önce kendimizi iffetli olarak ayarlamamız gerekir.Boş zamanlarınızda da dinlenmek için uğraşın ve gidin evinizde dinlenin:p
Eğer önemli bir işiniz varsa(doktor-itfaiyeci-öğretmen-polis...) şehrin doktorlarından yardım isteyin...

GRİP:Grip de tıpkı nezle gibidir.Yukarıda yazılanları tamamen uygulamanız gerekir...

BEL SOĞUKLUĞU
Tehlikeli bir hastalıktır...Bu hastalığa yakalanmış iseniz şehrinizde bulunan herhangi bir dıktora hemen haber vermeniz gerekir.

Korunmak ve iyileşmek için yukardaki yazı geçerlidir...

TİFÜS: Yeni bir salgın hastalık türüdür...Şu an pek bir bilgi yok.Doktorunuza başvurun:d

Hasta iseniz unutmayın ki;

Bilinçli hastalık bulaştırmak SUÇtur...
Lütfen hasta isenz gidip evinizde dinlenin....
https://poporehber.yetkin-forum.com
Spectre
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
Spectre

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedSalı Nis. 01, 2008 10:46 pm

Aslında bu hastalık olayını pek önemsemeyenler ama buradan (belki bilmeyenler vardır) söylüyorum..Bel soğukluğu tehlikeli bir hastalıktır..Eğer hemen doktororunuza başvurmazsanız,önemsemezseniz kısır kalabilirsiniz!!Yani hiç bir şekilde çocuğunuz olamaz..O yüzden dikkatli olun
Small_Hours
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
Small_Hours

Kadın

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedSalı Nis. 01, 2008 11:14 pm

Hastalıklar ve Korunma Yolları 61537 çok saol teşekkürler
--PopomundOGirL--
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
--PopomundOGirL--

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPerş. Nis. 03, 2008 10:59 am

ben grip olucam die korkuorm nedense ama korunmayı öğrendim tesekkürler rebellious abla
GüL-DeM
Pop-Mod
Pop-Mod
GüL-DeM

Kadın
Lakap : Deno

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPaz Nis. 20, 2008 1:38 pm

Eğer hastalığı kapmışsanız bana ve diğer doktor arkadaşlarıma mesaj atabilirsiniz. Eğer bel soğukluğunuz 1 haftadan uzun süredir devam ediyorsa çocuğunuz olmaz..
--PopomundOGirL--
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
--PopomundOGirL--

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPaz Nis. 20, 2008 4:35 pm

ovülasyon nedir acaba? bende hep ovülasyon diye birsey cıkıyor cünkü
RebelliouS
Pop-Admin
Pop-Admin
RebelliouS

Kadın

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPtsi Nis. 21, 2008 8:25 pm

Ovülasyon; 14 günde bir kadınlar 12 saat süren bereketli bir ovülasyona girerler. Ancak bu dönemde vip olan bir kadın hamile kalabilir.
--PopomundOGirL--
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
--PopomundOGirL--

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedSalı Nis. 22, 2008 11:47 am

RebelliouS demiş ki:
Ovülasyon; 14 günde bir kadınlar 12 saat süren bereketli bir ovülasyona girerler. Ancak bu dönemde vip olan bir kadın hamile kalabilir.
İnsallah VIP olurum. Ve tesekkürler RebellouS.
RebelliouS
Pop-Admin
Pop-Admin
RebelliouS

Kadın

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedSalı Nis. 29, 2008 12:06 am

--PopomundOGirL-- demiş ki:
RebelliouS demiş ki:
İnsallah VIP olurum. Ve tesekkürler RebellouS.

Ne demek canım
-washing-
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
-washing-

Kadın
Lakap : little-cat

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPtsi Haz. 09, 2008 2:31 pm

Evet belsoğukluğu çok kötü bi hastaık mazallah allah korusun ben bi tek nezle oldum 185 gündür oley
mavi_prenses
Pop-Temizlikçi
Pop-Temizlikçi
mavi_prenses

Kadın

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedC.tesi Ağus. 02, 2008 8:33 pm

bende ilk üye olduğum zmnlarda nezle olmuştum. bir şeyde bilmiyordum. birinden yardım istemiştim. ancak öyle halledebildim. popmundo camiasında yeni olanlar için güsel bir bilgi paylaşım için tşklr.
RebelliouS
Pop-Admin
Pop-Admin
RebelliouS

Kadın

MesajKonu: Geri: Hastalıklar ve Korunma Yolları   Hastalıklar ve Korunma Yolları Icon_minipostedPtsi Ağus. 04, 2008 3:19 pm

Bu hastalıkların herhangi birine yakalnırsanız pm atın iyileştiririm.

1 sayfadaki 1 sayfası